• Rozkład dnia

6.00- 8.00- Schodzenie się dzieci, swobodne zabawy, prace porządkowe, wspólne przygotowywanie się do zajęć, tworzenie okazji   do wymiany informacji, zajęcia specjalistyczne dla dzieci do nich zakwalifikowanych.

Realizacja podstawy programowej

8.00- 8.15 – ćwiczenia poranne

8.15- 8.45- stwarzanie okazji do swobodnych rozmów z nauczycielem i rówieśnikami, swobodne zabawy zgodnie z zainteresowaniami dzieci.

8.45- 9.00 – przygotowanie do śniadania, czynności porządkowe i higieniczne.

9.00- 9.30 – śniadanie, przestrzeganie zasad dobrego wychowania

9.30- 9.45 – zajęcia dydaktyczno- wychowawcze organizowane z całą grupą

9.45- 11.30-  zajęcia organizowane z całą grupą i w zespołach przewidziane planem dydaktyczno- wychowawczym ( pobyt w ogrodzie, stwarzanie sytuacji aktywizujących pobyt dziecka, tworzenie okazji do obserwowania, eksperymentowania, odkrywania, kontakt ze sztuką, literaturą), zorganizowana aktywność ruchowa

11.30- 12.00- przygotowanie do obiadu, czynności samoobsługowe, kształtowanie nawyków higieniczno- sanitarnych

12.00- 12.30- obiad

12.30- 13.50.- odpoczynek po obiedzie, słuchanie bajek- kształtowanie kultury „żywego słowa”, zajęcia  i zabawy o charakterze relaksacyjnym, zabawy integrujące grupę, zajęcia rytmiczne, zajęcia sportowe.

13.50- 14.00- przygotowanie do podwieczorku, czynności porządkowe i higieniczne, zajęcia rytmiczne, zajęcia sportowe.

14.00-14.30- podwieczorek

14.30- 17.00- zabawy dowolne, rozmowy indywidualne, praca stymulacyjna prowadzona indywidualnie  i w małych grupach, bieżąca pomoc psychologiczno- pedagogiczna, zajęcia specjalistyczne ( logopedyczne, korekcyjno- kompensacyjne), zajęcia rytmiczne, zajęcia sportowe. Tworzenie warunków sprzyjających spontanicznej aktywności dzieci podczas wymiany informacji, dostarczanie przykładów i doświadczenie rozwiązywania sytuacji konfliktowych na zasadzie kompromisu i akceptacji potrzeb innych osób, tworzenie sytuacji edukacyjnych rozwijających indywidualne cechy zdolności i zainteresowania. Rozchodzenie  się dzieci.