• Przedszkole Przyjazna Rodzinie

CERTYFIKAT PRZEDSZKOLA PRZYJAZNEGO RODZINIE

”(…) „Szkoła Przyjazna Rodzinie” to program, który tworzy przestrzeń współpracy dla szkół, organizacji pozarządowych i osób zaangażowanych w promocję wartości rodzinnych. Jego celem jest uczynienie ze szkoły miejsca przyjaznego rodzinie, tzn. takiego, w którym dostrzegana i respektowana jest jej wartość i rola w rozwoju osobowym człowieka. Przyznawany w ramach programu certyfikat ma być  dla rodziców znakiem, że w danej placówce wartości rodzinne są uznawane i będą oni wspierani w procesie wychowawczym.

Program „Szkoła Przyjazna Rodzinie” wychodzi naprzeciw potrzebie coraz lepszej współpracy szkół z rodzicami uczniów w zakresie wychowania i przekazywania młodemu pokoleniu spójnego systemu wartości. Wychowanie oparte na podstawach wyrosłych z europejskiego kręgu kulturowego, u podstaw którego leży odpowiedzialność, wartość rodziny, szacunek dla życia daje gwarancję przygotowania młodych ludzi do podjęcia odpowiedzialności za własną rodzinę, kraj i życie społeczne.

W ostatnich latach można zaobserwować coraz silniejszą promocję w szkołach ideologii przeciwstawiających się wartościom zakorzenionym w polskiej oraz europejskiej tradycji i kulturze.

W wielu placówkach oświatowych prowadzone są zajęcia promujące podejmowanie wczesnej inicjacji seksualnej, kwestionujące biologiczną oraz kulturową stabilność ról płciowych kobiet i mężczyzn, głoszące odrębność płci społecznej czy kulturowej od płci biologicznej oraz kwestionujące znaczenie rodziny i autorytetów w rozwoju emocjonalnym, intelektualnym i duchowym dzieci.  *

*Informacje zaczerpnięte ze strony PROGRAMU: http://szkola-przyjaznarodzinie.pl/

Znalezione obrazy dla zapytania przedszkole przyjazna rodzinie logo

DRODZY RODZICE!

Miło nam poinformować Państwa, iż nasze przedszkole w sierpniu uzyskało Certyfikat „Przedszkola Przyjaznego Rodzinie”.

Zasadniczym celem programu jest pomoc rodzicom i nauczycielom w działaniach wychowawczych wobec dzieci w duchu odpowiedzialności i szacunku dla samego siebie, drugiego człowieka. Wychodzi on naprzeciw potrzebie coraz lepszej współpracy przedszkola z rodzicami dzieci, w zakresie przekazywania młodemu pokoleniu spójnego systemu wartości.

W zakresie naszych działań mieści się także szeroko rozumiana pomoc psychologiczno- pedagogiczna, która zarówno dla dyrektora Miejskiego Przedszkola nr 1  w Będzinie, jak i całego grona pedagogicznego jest sprawą priorytetową.